Fotelik-nosidełko dla niemowląt – czym kierować się podczas wyboru?

Wiele osób zastanawia się, czym kierować się podczas wyboru fotelika-nosidełka dla niemowląt. Warto się tego dowiedzieć.

Rodzaj fotelika

Podczas wyboru fotelika-nosidełka warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jego rodzaj. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo zróżnicowane modele fotelików dziecięcych do samochodów. Jednak przed podjęciem decyzji o zakupie należy w prawidłowy sposób dobrać fotelik do wieku dziecka, ale także jego wzrostu oraz wagi. Fotelik-nosidełko dla niemowląt zazwyczaj przeznaczony jest dla dzieci od pierwszych dni życia do osiągnięcia roku, kiedy dziecko zaczyna ważyć około trzynastu kilogramów.

Jakość fotelika

Kolejnym aspektem, który powinno się sprawdzić przed wyborem i zakupem fotelika dla dziecka, jest jego jakość. Fotelik powinien być stworzony z solidnych materiałów o wysokich parametrach jakościowych, ponieważ tak istotne jest zapewnienie odpowiedniego poziomu ochrony dziecku podczas jazdy. Oprócz tego istotny będzie również wybór fotelika, który będzie miał otwory wentylacyjne właściwie przystosowane do dziecka. Dzięki nim będzie zachodziła odpowiednia cyrkulacja powietrza, a dziecko będzie miało czym oddychać podczas jazdy.

Testy bezpieczeństwa

Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego modelu fotelika należy sprawdzić także wyniki testów bezpieczeństwa poszczególnych fotelików. Foteliki dla dzieci co roku poddawane są specjalnym testom bezpieczeństwa, dzięki którym możliwe jest określenie ich parametrów jakościowych w kontekście zapewniania odpowiedniego poziomu ochrony dziecku. Wśród najczęściej wskazywanych rodzajów testów wymienia się znane testy ADAC, które stanowią spory wyznacznik podczas zakupu fotelika dla dziecka.

W tym dziale  Od kiedy nocnik dla dziecka?

Dopasowanie do samochodu

Fotelik-nosidełko to produkt, który powinien być również w odpowiedni sposób dopasowany do konkretnego modelu samochodu, dlatego warto zwrócić na ten aspekt szczególną uwagę. Podczas dopasowywania fotelika do pojazdu należy sprawdzić dostosowanie do kąta nachylenia kanapy, a także jego profilu. Nie każdy fotelik będzie pasował do każdego modelu samochodu. Najczęściej foteliki-nosidełka montowane są na 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, jednak podczas ich montażu można skorzystać również ze specjalnej bazy, o ile dany model samochodu to umożliwia.

Prawidłowy montaż

Wybierając fotelik dla dziecka należy sprawdzić również możliwości jego montażu w konkretnym modelu samochodu. W tym celu należy zapoznać się z instrukcją obsługi fotelika. Fotelik montowany na 3-punktowe pasy samochodowe będzie mógł zostać zainstalowany w praktycznie każdym pojeździe, o ile będzie do niego w odpowiedni sposób dopasowany. Jednak umieszczenie fotelika na specjalnej bazie nie jest możliwe w przypadku każdego modelu samochodu, co warto wcześniej sprawdzić. Zazwyczaj takie rozwiązanie nie jest dostępne w starszych pojazdach i w przypadku posiadania takowego należy skorzystać z tradycyjnego sposobu montowania fotelika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *