Jak pielęgnować i utrzymać fotelik samochodowy w dobrym stanie?

Fotelik Recaro są jest wykonany z wysokiej jakości materiałów. Przy właściwym użytkowaniu zachowa swoje walory estetyczne przez długi czas. Oczywiście trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Fotelik samochodowy musi być regularnie czyszczony. W przypadku zdejmowanej tapicerki możliwe staje się także jej wypranie, co przekłada się na większą higienę. Ma ona ogromne znaczenie przy małym dziecku, bo na foteliku zostają zabrudzenia, resztki jedzenia. Stanowią one pożywkę dla chorobotwórczych drobnoustrojów.

W jaki sposób dbać o fotelik samochodowy?

O fotelik samochodowy należy właściwie dbać, aby służył on przez długi czas w dobrym stanie. Na powierzchni znajdują się mikroorganizmy, które mogą powodować wystąpienie alergii. Skóra dziecka jest delikatna i wrażliwa, dlatego łatwo o niepożądane zmiany. Na szczęście foteliki Recaro są proste w czyszczeniu. Można z łatwością ściągnąć tapicerkę z konstrukcji i ją wyprać. Należy robić to regularnie ze względu na jej kontakt z resztkami jedzenia, błotem i innymi zabrudzeniami. Ściągana tapicerka to ogromna wygoda. Wystarczy umieścić ją w pralce, nastawić odpowiedni program i pralka zajmie się resztą.

Jeśli ktoś wybrał fotelik renomowanego producenta, to może mieć pewność, że nawet przy wielokrotnym praniu tkanina zachowa swoje pierwotne walory użytkowe i estetyczne przez długi czas. Nie dojdzie do uszkodzenia materiału, rozciągnięcia, skurczenia się. Zdarza się tak, że w niektórych fotelikach tapicerka jest na stałe przymocowana do konstrukcji. Nie ma możliwości jej ściągnięcia i wyprania. W takiej sytuacji pozostaje sięgnięcie po wilgotną ścierkę lub gąbkę. Do wody można także dodać delikatny detergent, chociażby płyn do mycia naczyń. Następnie przeciera się powierzchnię tapicerki zwilżoną ścierką. Nigdy nie powinno się ściągać jej na siłę, bo może dojść do uszkodzenia.

O czym pamiętać podczas pielęgnacji fotelika samochodowego?

Podczas czyszczenia fotelika samochodowego nie można zapomnieć oczywiście o pasach bezpieczeństwa. Na nich również pozostaje wiele zabrudzeń i mikroorganizmów. Nakładki na pasy są ściągane, co umożliwia ich wypranie razem z tapicerką. Oczywiście zawsze należy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Istotne będzie to, aby nie ustawiać zbyt wysokiej temperatury podczas prania. Kolejną kwestią jest, aby fotelik regularnie odkurzać. Należy robić to po zdjęciu tapicerki i nakładki na pasy. Znajduje się tam wiele resztek jedzenia, drobinek brudu.

Odkurzone powinno zostać także miejsce pod fotelikiem, czyli siedzisko samochodu. Nie można zapomnieć również o regularnym sprawdzaniu stanu fotelika, czy nadal spełnia należycie swoje funkcje. Ma być on przede wszystkim dostosowany do dziecka, jego postury. Jak wiadomo, mały użytkownik szybko rośnie. Zadbać należy przede wszystkim o bezpieczeństwo. Głowa dziecka nie może wystawać powyżej zagłówka. Regulacji wymagają również pasy. Nie mogą one uciskać ani wrzynać się w ciało dziecka.

W tym dziale  Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *