Jak zmniejszyć gorączkę u dziecka?

Ból i gorączka u dziecka to powszechny problem. W przypadku pojawienia się go należy udać się do specjalisty. Warto też spróbować sprawdzonych sposobów na zmniejszenie gorączki u dziecka.

Gorączka u dzieci

Okazuje się, że gorączka dziecka jest zwykle oznaką, że organizm walczy z infekcją lub chorobą. Istnieją różne sposoby na zmniejszenie gorączki u dziecka, które można stosować w zależności od wieku dziecka i stopnia gorączki. Warto zapoznać się z kilkoma poradami, które pozwolą poradzić sobie z tym problemem. Przede wszystkim warto podawać dziecku dużo płynów. Zalecana jest woda, herbata z cytryną, soki owocowe i nie tylko. Co więcej, dziecko należy ubierać w lekkie ubrania bądź w jedną warstwę cienkiego materiału. Dodatkowo trzeba odpowiednio wentylować sypialnię pociechy, żeby była dobrze nawilżona. Kolejną ważną czynnością jest podawanie leków przeciwgorączkowych. Mowa tutaj między innymi o paracetamolu bądź ibuprofenie. Przyjmowanie leków powinno być jednak uzgodnione ze specjalistą. W celu zredukowania bólu oraz gorączki u dziecka warto postawić na ciepłą kąpiel. Dzięki niej dziecko zrelaksuje się i obniży temperaturę ciała. Warto też stosować chłodne okłady bądź wilgotne ręczniki. Dzięki nim schłodzi się ciało pociechy. Doskonałą alternatywą są też termofory z lodem owinięte w ręczniki. Każdy rodzic powinien uważać, żeby nie przegrzać dziecko, ponieważ w ten sposób można zwiększyć temperaturę.

W tym dziale  Foteliki z nosidełkiem od marki Recaro - przegląd

Gorączka u dzieci – co warto wiedzieć?

W przypadku, gdy gorączka dziecka jest wyższa niż 38,5°C lub towarzyszą jej inne objawy, takie jak duszność, sztywność karku, bóle brzucha lub inne objawy niepokojące, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub udać się na pogotowie. Jeżeli pociecha jest mała bądź mowa tu o niemowlęciu, trzeba niezwłocznie skonsultować się z lekarzem przed podaniem jakichkolwiek leków przeciwgorączkowych. Leki te powinny być podawane zgodnie z zaleceniami lekarza i nigdy nie należy przekraczać zalecanej dawki. Bardzo istotne jest też to, żeby śledzić postęp choroby dziecka i reagować na pojawiające się objawy. Jeśli dziecko wykazuje jakieś nietypowe objawy, takie jak biegunka, wymioty lub bóle brzucha, należy skonsultować się z lekarzem. Nie każdy rodzic pamięta o tym, że każde dziecko jest inne i może reagować na gorączkę w inny sposób. Jeśli masz wątpliwości lub nie jesteś pewien, jak postępować, zawsze skonsultuj się z lekarzem. W aptekach dostępne są różne preparaty na gorączkę, które można podawać dziecku. Jednym z nich jest paracetamol. Mowa tutaj o bezpiecznym leku przeciwgorączkowy. Można taki preparat podawać dzieciom w różnym wieku. Jest skuteczny w zmniejszaniu gorączki i łagodzeniu bólu. Dawkowanie zależy od wieku i wagi dziecka. W aptekach dostępne są też inne leki na gorączkę, która można podawać dzieciom. Warto przede wszystkim skonsultować się w tej kwestii z farmaceutą. Specjalista z pewnością doradzi w doborze leku.

W tym dziale  Gdzie odbywają się kolonie w 2020 roku? Oto najciekawsze kierunki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *