Jaki balsam na zmęczone nogi?

wcale nie zmęczone nogi

Praca siedząca i stojąca, a także długie przebywanie w niewygodnej dla naszego ciała pozycji może powodować zmęczenie nóg – puchnięcie, obrzęki wokół kostek, bóle oraz drętwienie. Podobny dyskomfort mogą odczuwać kobiety w zaawansowanej ciąży. Istnieje wiele sposobów na złagodzenie takich objawów. Jednym z nich są specjalne dermokosmetyki, które mają właściwości pielęgnacyjne i jednocześnie pomagają ulżyć w wyżej opisanych dolegliwościach.

Na co zwrócić uwagę wybierając balsam do nóg?

W ofercie wielu producentów kosmetyków można znaleźć produkty, które reklamowane są jako mające przynieść ulgę przy problemie zmęczonych nóg. Wybierając balsam na zmęczone nogi najlepiej sięgać po produkty apteczne lub takie, które można dostać w dobrych drogeriach najczęściej na półkach oznaczonych z dermokosmetykami. Tego rodzaju produkty mają w składzie więcej czynników aktywnych, które pomagają w zwalczaniu określonych produktów.

Wybierając balsam na zmęczone nogi należy zwrócić przede wszystkim uwagę na jego skład – mówią specjaliści z Tołpy. Głównym składnikiem większości tego typu produktów jest wyciąg z kasztanowca, który wpływa na poprawę krążenia krwi, ale także poprawia kondycję naczyń krwionośnych – wzmacnia je i uszczelnia. Kolejnym składnikiem balsamów na zmęczone nogi, na jaki warto zwrócić uwagę jest żywokost. Wyciąg z tej rośliny ma działanie regenerujące i wzmacniające. Pomaga również zmniejszyć ból.

W tym dziale  ➡️ Dlaczego cynk jest ważny dla twojego organizmu?

Wśród dermokosmetyków na zmęczone nogi warto szukać takich, które dodatkowo będą miały w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia skóry oraz opuchliznę. Dobrze jest również, jeśli w składzie takiego balsamu znajdą się substancje o lekkim działaniu chłodzącym, co przynosi ulgę szczególnie w cieplejsze, letnie dni, kiedy nogi są szczególnie narażone na przegrzanie i nadmierny wysiłek.

Dodatkową zaletą będzie, jeżeli dermokosmetyki przeznaczone do pielęgnacji nóg będą łatwo i szybko się wchłaniały. Pozwoli to na szybką i bezproblemową aplikację ich o każdej porze roku. Niektóre z balsamów na zmęczone nogi mogą pozostawiać na skórze lepką warstwę, dlatego ich stosowanie zalecane jest pod wieczór.

Balsam do zmęczonych nóg dla kobiet w ciąży – jaki wybrać?

Problem zmęczonych i opuchniętych nóg często dotyczy kobiet w ciąży. Jednak nie mogą one sięgać po ogólnodostępne preparaty lecznicze czy dermokosmetyki. Dla kobiet w ciąży są tworzone specjalne serie kosmetyków, które można bezpiecznie stosować w ciąży – zawierają bezpieczne dla dziecka składniki. W celu wybrania takiego kosmetyku na półkach w drogeriach warto szukać serii oznaczonych specjalnymi symbolami kobiety w ciąży lub takich, na których widnieje napis dla kobiet w ciąży, dla mam itp. W składzie takich kosmetyków można znaleźć substancje o działaniu regenerującym i zmniejszającym uczucie ciężkości nóg takie jak wyciąg z żywokostu, czynniki łagodzące obrzęki, a także szereg naturalnych substancji, które wspomagają pielęgnację skóry w czasie ciąży. Jeżeli korzystamy z innych kosmetyków przeznaczonych dla kobiet w ciąży, warto się trzymać jednej serii, gdyż będzie miała ona podobny skład. Warto też pamiętać, że w ciąży skóra jest bardziej wrażliwa i może reagować inaczej niż zwykle nawet na znane substancje zawarte w kosmetykach, dlatego przed nałożeniem kosmetyku na większą partię ciała dobrze jest zrobić próbę na niewielkim fragmencie skóry.

W tym dziale  Sok z wyciskarki czy sokowirówki – który jest zdrowszy?