Jaki rozmiar pampersów jest odpowiedni dla Twojego dziecka? Odpowiadamy

Pojawienie się na świecie dziecka zawsze wywołuje radość, ale też obawy czy aby na pewno ze wszystkim sobie poradzimy. W końcu tylu nowych rzeczy trzeba się dowiedzieć i nauczyć. Jedną z nich jest przewijanie naszego maluszka i dobór odpowiedniej pieluchy. Na co zwracać uwagę przy zakupie pieluch dla maleństwa? Jak dobrać właściwy rozmiar?

Jak wybrać odpowiednie pampersy?

Wybór odpowiedniej pieluchy ma ogromne znaczenie. Przede wszystkim dla zdrowia naszego maluszka. Nieodpowiedni pampers 1 może sprawić, że zawartość będzie przedostawać się na zewnątrz podrażniając wyjątkowo delikatną skórę dziecka. Zbyt mały lub zbyt duży rozmiar pampersa skutkuje przeciekaniem, otarciami, podrażnieniami czy dyskomfortem dziecka. Dla rodziców problematyczne może okazać się oznakowanie pieluch: newborn, pampers 1, pampers 2 itd.
Czytając etykiety na opakowaniu możemy często czuć się zdezorientowani. Większość producentów podaje przedział wagowy, ale może się zdarzyć, że nasze dziecko ważące załóżmy 6 kg, nie mieści się w pampersach przeznaczonych do jego kategorii wagowej. Z czego to wynika? Z różnic w rozmiarze poszczególnych producentów. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest korzystanie z pampersów jednego producenta, wtedy mamy pewność, że wyższy rozmiar będzie odpowiedni dla naszego dziecka.

Na co zwrócić uwagę?

Kiedy należy zmienić rozmiar pampersa? Jest kilka sygnałów świadczących o tym, że należy zakupić większy rozmiar pampersa. Przede wszystkim, gdy podczas przewijania zauważymy, że rzepy zbyt ciasno przylegają do brzuszka maluszka, możemy mieć pewność, że kolejna paczka pamperów powinna być już w większym rozmiarze.
Dość wyraźnym sygnałem jest również pojawienie się zaczerwienienia w miejscach, gdzie pampers 1 ma kontakt ze skórą. Starsze dzieci potrafią już same dać do zrozumienia rodzicom, że coś jest nie tak z pieluchą np. podejmując próby ściągnięcia lub poluzowania pampersa. Warto wiedzieć, że z dobrze dobranej pieluchy nic nie wydostaje się na zewnątrz, a także nie zdarzają się nieprzyjemne dla dziecka otarcia skóry. Odpowiedni rozmiar pampers 1 zabezpiecza przed przeciekaniem, podrażnieniem i zapewnia dziecku maksimum komfortu, nie krępując jego ruchów.
Dobrze dopasowany pampers przylega do ciała, jednak nie opina go. Jeśli nie masz pewności czy pampers1 jest odpowiedni dla Twojego dziecka, przeprowadź mały test. Wystarczy wsadzić pod pieluchę dwa palce, jeśli uda Ci się to bez problemu i nie zostanie zbyt dużo przestrzeni, to znaczy, że rozmiar jest odpowiedni. Dobrze dobrane pieluchy zapewniają komfort dziecku, a my nie musimy się martwić podrażnieniami skóry czy ewentualnymi zabrudzeniami. Jak widać, odpowiedni rozmiar pieluchy to pewność, że naszemu dziecku nie grożą nieprzyjemne i bolesne otarcia czy podrażnienia. Warto zatem, przed zakupem kolejnej paczki pampersów, dokładnie sprawdzić czy nie należy wymienić rozmiaru na większy z myślą o komforcie naszego dziecka.

W tym dziale  Testy diagnostyczne, jakie możesz wykonać sam

Tu znajdziesz jeszcze więcej informacji: https://www.aptekagemini.pl/pampers-premiumcare-1-newborn-78szt.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *