Jaki sprzęt AGD powinien znaleźć się w twojej kuchni

Woman at home using microwave oven

Odpowiednie wyposażenie kuchni powinno być czymś bardzo dobrze przemyślanym. Zazwyczaj tego typu akcesoria kupuje się na długie lata. Ich właściwy dobór może okazać się oszczędnością, nie tylko pieniężną, ale również czasu podczas przygotowywania posiłków czy przestrzenni w kuchennych szafkach.

Czy warto jest kupować blender?

Wiele gospodyń domowych chętnie kupuje sprzęty, które są wielofunkcyjne i nie ma w tym nic dziwnego – im sprawniej dany posiłek powstaje, tym więcej mamy czasu dla siebie. Dlatego, by zapewnić sobie szybką pracę w kuchni, warto jest zdecydować się na zakup blendera. Jego różne odmiany odpowiadają innym potrzebom, jednak najbardziej uniwersalnym, jak i takim, który posiada najwięcej funkcji jest blender ręczny.

Na rynku dostępnych jest wiele jego odmian. Można zaopatrzyć się w wersję podstawową, która składa się z trzonu i jednej końcówki do miksowania miękkich składników. Warto jednak wybrać wersję rozszerzoną, która zastąpi kilka innych urządzeń kuchennych. W takim zestawie, oprócz wcześniej wspomnianej tradycyjnej końcówki, znajduje się również jej odmiana, przeznaczona do wykonywania sosów. Jest ona wręcz idealna do tworzenia zup typu krem, a miksowanie może się odbywać nawet wtedy, gdy składniki są ciepłe. Ponadto możliwość zamienienia jej na trzepaczkę, będzie wręcz idealnym wyborem dla osób, które lubią piec ciasta.

W tym dziale  Jakie przekąski podawać do alkoholu

Często takie zestawy posiadają również kielichy, które mają własne ostrza. Trzpień zaś nakłada się na pokrywę, która jednocześnie chroni przed pryskaniem miksowanych składników. Ostrza powinny być wykonane ze stali nierdzewnej, a dodatkowe wypustki sprawdzają się podczas kruszenia lodu. Ich zaletą są różne rozmiary, dlatego można zawsze wybrać odpowiedni do własnych potrzeb zestaw.

Blender posiadający owe funkcje będzie idealny do wykonywania pysznych smoothie, koktajli, sosów czy zup, a ponadto sprawdzi się podczas pieczenia ciast czy po prostu szatkowania warzyw.

Dlaczego dobrze jest mieć parowar?

Osoby zwracające szczególną uwagę na jakość serwowanych posiłków powinny zakupić sprzęt, jakim jest parowar. Ten względnie niedrogi dodatek do kuchni może całkowicie odmieć domowe menu, zastępując je daniami nie tylko cechującymi się niską zawartością tłuszczy, ale przede wszystkim pysznymi i łatwymi do przygotowania.

ryba gotowana na parze z fenkuem i warzywami

Taki sprzęt jest niezwykle prosty w obsłudze – wystarczy do podstawy dolać wody, która będzie podgrzewana. Idąca w górę woda będzie ogrzewała składniki, znajdujące się na specjalnych misach. Po ugotowaniu możliwe jest zachowanie żywności w cieple.

Parowar może przygotowywać szerokie spectrum posiłków, zaczynając od warzyw, po ryby mięso, jaja, a nawet kasze czy ryż. Dodatkową wygodą jest możliwość podgrzewania mieszanek warzywnych, które są zamrożone – nie jest konieczne ich wcześniejsze odmrażanie.

W tym dziale  Czy wszystkie słodycze szkodzą?

Toster czy gofrownica?

Wygodne rozwiązania są również w sprzętach, które dają nieco innego rodzaju posiłki. Mowa tu o ciepłych tostach, których smak jest nie do podrobienia, jeśli posiada się odpowiedniego rodzaju sprzęt. Bardzo sprytnym rozwiązaniem jest możliwość wymiany teflonowej podstawy, tym samym zamieniając toster, na gofrownicę.  Niektóre modele posiadają również możliwość wykonania pysznych kanapeczek tzw. panini.

Jak widać, dobrze jest decydować się na sprzęt, który daje szerokie spectrum możliwości, a jednocześnie nie jest trudny w obsłudze czy bardzo drogi.