Jakie są najlepsze kosmetyki do pielęgnacji włosów po koloryzacji?

Można śmiało powiedzieć, że specjalne względy należą się włosom farbowanym. Trzeba mieć na uwadze, że ulegają osłabieniu pod wpływem koloryzacji. Jest to niestety skutek powtarzającego się regularnie otwierania łusek włosa. Jest to konieczne, żeby kolor wniknął w strukturę włosa.

Pielęgnacja włosów po koloryzacji

Należy pamiętać, że im częściej farbujesz włosy, tym stają się one słabsze. Nie tylko tracą swój naturalny blask, ale również robią się suche, łamią się oraz wypadają. Na szczególną uwagę zasługuje jednak fakt, że można temu skutecznie przeciwdziałać. Świetnie sprawdzą się kosmetyki Davines przeznaczone do włosów farbowanych. Warto podkreślić, że Davines to włoski producent kosmetyków naturalnych do profesjonalnej pielęgnacji włosów. Na początku firma działała jako badawcze laboratorium produkujące preparaty do pielęgnacji skóry i włosów wysokiej jakości. Jednak po dekadzie marka stworzyła własne produkty do włosów. Można śmiało powiedzieć, że tworzenie autentycznych i ponadczasowych produktów o wysokiej jakości jest niezmiennie zamierzeniem Davines. Wybór kosmetyków jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. W salonach fryzjerskich największą popularnością cieszy się farbowanie i strzyżenie. Jeśli tylko masz na to ochotę, to możesz ukryć siwe włosy i odmienić wizerunek. Ma to również skutki uboczne, ponieważ farbowanie wysusza i znacząco osłabia włosy. Można jednak temu zaradzić, jeśli wybierzesz odpowiednie kosmetyki. Włosy farbowane są narażone na utratę wody i to jest ich główny problem. Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji musisz zadbać o to, żeby znalazły się w nich składniki, które zatrzymują wodę. Należą do nich proteiny, czyli keratyna oraz jedwab, a także proteiny roślinne. Można je znaleźć między innymi w pszenicy lub w owsie.

W tym dziale  Sok z wyciskarki czy sokowirówki – który jest zdrowszy?

Wybrane kosmetyki

Trzeba także dodać, że humektanty są odpowiedzialne za odpowiednie nawilżenie włosów. Oleje też są pomocne w pielęgnacji włosów farbowanych. W tym miejscu można wymienić olej arganowy oraz kokosowy, z awokado. Takie oleje nie tylko dobrze nawilżają, ale również tworzą ochronny film na włosach. Jednak powinno się je stosować z umiarem, ponieważ mogą obciążać fryzurę. Wystarczy wmasować kilka kropelek we włosy lub w skórę głowy. Można śmiało powiedzieć, że podstawą codziennej pielęgnacji jest dobry szampon i odżywka. Raz na jakiś czas można też nałożyć na włosy specjalną maskę, która dodatkowo je nawilży oraz odżywi. Najlepiej wybierać produkty od renomowanych producentów, którzy wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Zdecydowanej większości osób farbowane włosy kojarzą się ze zniszczonymi. Oczywiście farbowanie osłabia kondycję, ale jeśli się przyłożysz to możesz uniknąć zniszczenia włosów. Włosy stosunkowo często stają się porowate po farbowaniu. Właśnie dlatego wymagają intensywnego nawilżenia oraz odżywienia. Farby drogeryjne zdecydowanie najbardziej niszczą włosy. Zawierają bardzo wysokie stężenie oksydantu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *