Kaszel palacza – objawy, leczenie i domowe sposoby

Każdego z nas czasami męczy kaszel. Domowe, sprawdzone sposoby na tę przypadłość są wykorzystywane od pokoleń, dlatego wiadomo, że są skuteczne. Można je wykorzystać na kaszel mokry, suchy i inne jego rodzaje, także na kaszel palacza, który jest bardzo uciążliwy. Do domowych sposobów warto dodać zażywanie skutecznego specyfiku na kaszel – jednym z nich jest Detusan.

Domowe sposoby na kaszel palacza. Zanim kupimy Detusan

Palenie papierosów, a także innych wyrobów tytoniowych powoduje uszkodzenie nabłonka urzęsionego wyściełającego drogi oddechowe i rozrost gruczołów śluzowych. Podrażnienia wywołują kaszel, który pojawia się już po kilku miesiącach uzależnienia. Aby się go pozbyć, najlepiej rzucić palenie. Jak sobie pomóc zanim kupimy Detusan? Kaszel palacza jest produktywny i towarzyszy mu odkrztuszanie gęstej wydzieliny śluzowej. Palacze są podatni na infekcje dróg oddechowych ze względu na degenerację pokrywającego je nabłonka urzęsionego odpowiedzialnego za oczyszczanie układu oddechowego. Często skarżą się na podrażnienie gardła, chrypke i trudności z oddychaniem. Doraźnie na kaszel palacza można stosować domowe sposoby. Kiedy męczy kaszel, musimy zadbać o nawilżenie powietrza w mieszkaniu. Można kupić gotowe urządzenie nawilżające, ale podobną rolę może doskonale pełnić akwarium o powierzchni kartki A4. Wystarczy nalać do niego wody, wsypać piasek i zasadzić rośliny, a parująca woda nawilży powietrze. Zanim sięgniemy po Detusan lub inne specyfiki zwalczające kaszel, możemy zrobić inhalacje z naparów ziół, np. rumianku. Przy uporczywym kaszlu można wysmarować klatkę piersiową i plecy maścią rozgrzewającą. Zazwyczaj preparaty te składają się z aromatycznych wyciągów ziół i olejków, więc są także rodzajem inhalacji, bo wdychamy ich zapach. Dobroczynny wpływ na drogi oddechowe wykazuje miód – nawilża błony śluzowe i ma właściwości uodparniające. Mleko z miodem i masłem, stosowane w przeziębieniu i grypie, również i przy tej dolegliwości może przynieść zadowalające efekty. Pomocne może być również płukanie gardła naparem z szałwii lub wodą z solą.

W tym dziale  Jak oczyścić organizm z toksyn?

Syropy i inne specyfiki na kaszel. Jak działa Detusan?

Wśród domowych sposobów na kaszel polecany jest syrop z cebuli. Można tez wybrać się do apteki i kupić jeden z polecanych przez farmaceutów specyfików. Detusan zawiera suchy wyciąg z porostu islandzkiego, gęsty ekstrakt z korzenia prawoślazu, suchy wyciąg z kwiatów dziewanny, mentol, olejek eukaliptusowy, olejek mięty pieprzowej, olejek cytrynowy oraz składniki dodatkowe. Składniki preparatu pokrywają błonę śluzową gardła warstwą ochronną i zapewniają mu odpowiednie nawilżenie. Dzięki łagodzeniu dolegliwości lek przywraca również uczucie komfortu w jamie ustnej; może ponadto odświeżać oddech. Preparat ma postać pastylek do ssania. Lek ogranicza częstotliwość odruchu kaszlowego spowodowanego kontaktem z dymem, gdyż jego składniki powlekają błonę śluzową gardła ochronnym filmem zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia.

Detusan łagodzi podrażnienia oraz dolegliwości związane z kaszlem palacza. Jeśli chcemy się go pozbyć, musimy rzucić palenie, gdyż nawet najlepsze syropy działają tylko doraźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *