Kolonie tematyczne stały się hitem. Dowiedz się, czemu zawdzięczają swoja popularność

Zdaniem dzieci i rodziców, fajne wakacje są wtedy, kiedy charakter zorganizowanego wypoczynku odpowiada na zainteresowania juniorów. Jak więc to zrobić, żeby z bogatej i różnorodnej oferty obozów i kolonii wybrać tę opcję, która najlepiej spełni oczekiwania dzieci i rodziców? Świetnym pomysłem są kolonie tematyczne. Wybierając ofertę kolonii 2019 warto więc zapytać dziecko, co je w danej chwili najbardziej interesuje.

Jak wybrać kolonie 2019 dla dziecka?

Zanim zapiszemy dziecko na kolonie 2019, zamiast przeglądać setki ofert, po prostu zapytajmy pociechę o to, na czym jej czy jemu pasuje. Czasami dzieci mają pasję, która dopiero się rozwija, w a czasie wakacyjnego wyjazdu mogą pogłębić zainteresowania pod opieką doświadczonych instruktorów, którzy potrafią ciekawie opowiadać, pokazywać i zachęcać do dalszej eksploracji. Oferta jest naprawdę szeroka, więc można dopasować tematykę i charakter obozu do upodobań dziecka.

Rodzaje obozów dla dzieci. Jakie tematyczne kolonie tematyczne wybrać?

Dzieci, które lubią sport i/lub uprawiają jakąś dyscyplinę, mogę wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Taki obóz może być skoncentrowany na konkretnej dyscyplinie sportu (np. obóz biegowy, koszykarski, siatkarski, piłki nożnej itp.) albo ogólnosportowy. Bardzo często takie wyjazdy organizują kluby, które na co dzień prowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży. Być może organizacja ta również zaprasza na kolonie 2019, a ceny są korzystne. Czasami instruktorzy w wakacje zatrudniają się na takim obozie. Bardzo ciekawe są kolonie 2019 przygodowe, podczas których program zazwyczaj jest bardzo bogaty, co ma zachęcić dzieci do aktywnego wypoczynku i zwiedzania świata, a by młody człowiek chciał to robić, trzeba rozbudzić w nim ciekawość. Tego typu kolonie to połączenie zajęć związanych z nauką i doświadczeniami z aktywnym wypoczynkiem, w takich programach jest miejsce na dociekanie i badanie świata, eksperymenty w laboratorium i obserwacje przyrody w terenie. W czasie obozów łączy się aktywny wypoczynek z różnymi wyzwaniami. W ofercie organizatorów znajdziemy także obozy muzyczne, wokalne, taneczne, teatralne, filmowe, komputerowe, plastyczne, rękodzieła, vlogerów, projektantów gier, fotograficzne itd. W czasie obozów tematycznych temat przewodni związany jest z zainteresowaniami juniorów, w którym łączy się nauka, rozwijanie umiejętności, zabawa oraz aktywność.

W tym dziale  Twoje dziecko właśnie skończyło pierwszą klasę. Czy jest już gotowe na wyjazd na kolonię letnią? Dowiedz się wszystkich szczegółów

Ciekawe pomysły na obozy i kolonie 2019 tematyczne

Dzieci, które uwielbiają świat Harrego Pottera mogą wyjechać na tematyczne kolonie 2019 dla fanów literatury fantasy, w której czarodziejska peleryna, różdżka i magiczne zwierzęta z pewnością się pojawią. Wielu młodych ludzi ogląda popularne seriale, których akcja toczy się w danych królestwach – może dzięki temu zainteresują się historią i zechcą spędzić wakacje na jednym z odrestaurowanych zamków. Można zapisać dziecko także na obóz tropicieli, podczas którego będą miały okazję wypełnić zadania i misje w zamkowym parku. Ciekawym pomysłem są również tematyczne kolonie dla fanów Gwiezdnych Wojen, LEGO, kosmicznych technologii i drużynowych zmagań w oryginalne gry terenowe.

Wyjazd na tematyczne kolonie 2019 to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców. W czasie obozu młodu człowiek dobrze się bawi i zajmuje się tym, co go interesuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *