Laktator, kiedy w niego zainwestować

Narodziny dziecka to wielka radość, ale zanim maluch przyjdzie na świat rodzice muszą się zaopatrzyć w wiele niezbędnych akcesoriów. Mały człowiek potrzebuje ubranek, wózka, zabawek i pieluch. Kobiety karmiące piersią również muszą kupić urządzenia, które ułatwią im życie, a na pewno potrzebny będzie laktator.

Czego potrzebuje kobieta, która urodzi dziecko i chce karmić je piersią – laktator i wkładki

Jeżeli kobieta chce karmić piersią, to musi odpowiednio się do tego przygotować. Panie, które z różnych względów będą karmić dziecko mlekiem modyfikowanym nie muszą się tym martwić, ale reszta powinna się zająć tą sprawą. Przede wszystkim warto poszukać dobrego doradcy laktacyjnego. Ponadto trzeba kupić kilka rzeczy. Wkładki laktacyjne są niezbędnym elementem wyprawki dla młodych kobiet. Przydają się zwłaszcza na początku przygody z karmieniem, gdy mleko wycieka samoistnie. Na te dni wybierzmy grubsze i bardziej chłonne wkładki. W sklepach znajdziemy wkładki jednorazowe i wielorazowe. Aktywne kobiety, które mają wiele obowiązków i nie zawsze mogą nakarmić na żądanie, a chcą, by dziecko piło ich mleko, mogą odciągnąć pokarm. Pomocny będzie laktator, dzięki któremu można odciągnąć potrzebną ilość mleka, która zaspokoi głód malucha.

W tym dziale  Jak sobie radzić w stanach lekkiego przeziębienia?

Jaki laktator kupić?

Laktator można dostać w szpitalu lub innej placówce opieki zdrowotnej, a taki sprzęt stosuje się wtedy, gdy matka nie może podać dziecku piersi. Urządzenie pobudza pierś do wytwarzania mleka i ustanawia w pełni jego produkcję. Laktatory ręczne służą do okazjonalnego ściągania pokarmu, gdyż ich używanie jest czasochłonne i wymaga wprawy. Świetnie sprawdzą się u osób, które odciągają pokarm jedynie okazjonalnie. Panie, które nabiorą wprawy, na pewno szybko opróżnią pierś, co jest łatwiejsze, gdy laktacja się unormuje. Laktatory elektryczne są polecane kobietom, których dzieci maja problem z samodzielnym ssaniem piersi.

Jak działa laktator elektryczny?

Laktator elektryczny jest wygodniejszy niż ręczny, bo przy jego używaniu nie trzeba się namęczyć, a podczas jednej sesji udaje się odciągać więcej mleka, niż gdy robi się to ręcznie. W pełni wykorzystamy możliwości urządzania tylko wtedy, gdy dopasujemy je do swoich potrzeb. Wybierzmy taki laktator, w którym można zmieniać siłę ssania. Na początku laktacji mleko może lecieć wolniej, a po kilku tygodniach na pewno nie będzie z tym problemu, więc sprzęt nie będzie potrzebował tak dużej siły. Nowoczesne laktatory elektroniczne naśladują rytm ssania dziecka. Ponadto mają nakładkę masującą, która delikatnie stymuluje odruch ssania i masuje piersi, zmniejszając ból. Zwróćmy uwagę na to, że laktatory elektryczne mają głośny tryb pracy. Ważne jest również to, by odciągacz nie miał zakamarków, które trudno jest umyć, a także to, by można było odciągać pokarm do butelek o rożnych rozmiarach. W sklepach jest wiele różnych akcesoriów dla mam, ale nie wszystkie są potrzebne. Dobrej jakości laktator na pewno przyda się na początku laktacji.

W tym dziale  Testy diagnostyczne, jakie możesz wykonać sam

One thought on “Laktator, kiedy w niego zainwestować

  • 6 czerwca 2019 at 22:25
    Permalink

    Kiedy warto zainwestować w laktator? Wtedy kiedy uznamy, że jest nam potrzebny. U każdej mamy może to być inny powód: jedna mama będzie chciała rozbujać laktację, druga będzie chciała ściągać pokarm w pracy, a jescze inna mama znajdzie inny powód.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *