Laktatory, na co zwrócić uwagę przy wyborze

Narodziny dziecka poprzedza radosne oczekiwanie połączone z gorączkowymi zakupami wszystkich niezbędnych elementów wyposażenia. Maluch potrzebuje bowiem wielu rzeczy, czyli ubranek, wózka, zabawek i pieluch. Kobiety karmiące piersią muszą kupić akcesoria, które ułatwią im życie. Potrzebny będzie laktator, który pomoże opróżnić pełne mleka piersi.

Czego potrzebuje kobieta, która urodzi dziecko i chce karmić je piersią – laktator i wkładki

Karmienie piersią jest czynnością naturalną, ale zanim stanie się proste, trzeba poćwiczyć, a już na etapie ciąży odpowiednio się do tego przygotować. Przede wszystkim warto poszukać dobrego doradcy laktacyjnego, który doradzi, jak i kiedy przystawiać dziecko, by dobrze ssało i się najadało. Powie także, co kupić, by laktacyjna droga była prosta. Niezbędnym elementem wyprawki dla młodych kobiet są wkładki laktacyjne. Przydają się zwłaszcza na początku przygody z karmieniem, gdy mleko wycieka samoistnie. Na te dni wybierzmy grubsze i bardziej chłonne wkładki. W sklepach znajdziemy wkładki jednorazowe i wielorazowe. Pierwsze z nich są wykonane z delikatnego materiału, często nasączone są specjalną substancją chłodzącą i niwelują ból pogryzionych brodawek.

Jak wybrać laktator?

Aktywne kobiety, które mają wiele obowiązków i nie zawsze mogą nakarmić na żądanie, a chcą, by dziecko piło ich mleko, mogą odciągnąć pokarm, który będzie podany dziecku, gdy mamy nie będzie w domu. Pomocny będą laktator, dzięki któremu można odciągnąć potrzebną ilość mleka, która zaspokoi głód malucha. Urządzenie można dostać w szpitalu lub innej placówce opieki zdrowotnej, a taki sprzęt stosuje się wtedy, gdy matka nie może podać dziecku piersi. Laktator pobudza pierś do wytwarzania mleka i ustanawia w pełni jego produkcję. W sklepach znajdziemy laktatory ręczne i elektryczne – te pierwsze służą do okazjonalnego ściągania pokarmu, gdyż ich używanie jest czasochłonne i wymaga wprawy. Świetnie sprawdzą się u osób, które odciągają pokarm jedynie okazjonalnie. Laktatory elektryczne są polecane kobietom, których dzieci maja problem z samodzielnym ssaniem piersi.

W tym dziale  Szybki sposób na pyszne ciasto

Jak działa laktator elektryczny?

Laktator elektryczny jest wygodniejszy niż ręczny, bo przy jego używaniu nie trzeba się namęczyć, a podczas jednej sesji udaje się odciągać więcej mleka, niż gdy robi się to ręcznie. W pełni wykorzystamy możliwości urządzania tylko wtedy, gdy dopasujemy je do swoich potrzeb, a moc i siłę ssania będzie można zmieniać. Na początku laktacji mleko może lecieć wolniej, a po kilku tygodniach na pewno nie będzie z tym problemu, więc sprzęt nie będzie potrzebował tak dużej siły. Nowoczesne laktatory elektroniczne naśladują rytm ssania dziecka i mają nakładkę masującą, która delikatnie stymuluje odruch ssania i masuje piersi, zmniejszając ból. Zwróćmy uwagę na to, że laktatory elektryczne mają głośny tryb pracy. Ważne jest również to, by odciągacz nie miał zakamarków, które trudno jest umyć.

W sklepach jest wiele różnych akcesoriów dla mam, ale nie wszystkie są potrzebne, więc trzeba się dobrze zastanowić przed zakupem. Laktator jednak na pewno przyda się na początku laktacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *