Maści i kremy dla sportowców

Osoby, które uprawiają sport są w dobrej formie i zazwyczaj świetnie się czują. Niestety, uprawianie sportu wiąże się także z możliwością wystąpienia kontuzji. Często są to urazy stawów. W takiej sytuacji uszkodzone kolano czy kostkę trzeba wyleczyć, ale trzeba także zadbać o to, by je wzmocnić. Świetnym rozwiązaniem jest preparat 4Flex. Jak działa i kiedy się go stosuje?

Kiedy przyjmuje się 4Flex? Dlaczego stawy chorują?

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bardzo częstym schorzeniem układu ruchu. Coraz częściej rozwija się także u młodych osób, często sportowców. Intensywne uprawianie sportu, przebyte urazy i zakażenia stawów, obciążająca szkielet otyłość oraz inne towarzyszące choroby zwiększają bowiem prawdopodobieństwo wystąpienia tej bolesnej dolegliwości. Kiedy chrząstka w stawie nie spełnia swojej roli, ból, trzeszczenie oraz sztywność utrudniają nie tylko uprawianie sportu, ale też zwykłe codzienne funkcjonowanie. W takiej sytuacji należy zadbać o regenerację stawów, korzystając z metod zarówno rehabilitacyjnych, jak i farmakologicznych, choćby przyjmując preparat 4Flex.

Czym jest 4Flex i jak działa?

W preparacie 4Flex znajduje się hydrolizat kolagenu Fortigel, czyli opatentowane, specjalnie oczyszczone białko, które jest wytwarzane w wielostopniowej procedurze degradacji kolagenu pochodzenia świńskiego lub bydlęcego. Uzyskuje się w ten sposób bioaktywne peptydy kolagenowe, czyli główny składnik 4Flex. W eksperymencie na zwierzętach wykazano, że bioaktywne peptydy kolagenowe po podaniu doustnym przenikają przez ściany przewodu pokarmowego w postaci nienaruszonych cząsteczek. Jak wykazują badania, doustnie podawane specyficzne peptydy kolagenowe spowolniają, a nawet powstrzymują degenerację chrząstki. Oznacza to, że jeśli bolą nas stawy lub jesteśmy w okresie rekonwalescencji i chcemy, by chrząstka szybko się odbudowała, musimy przyjmować preparat 4Flex.

W tym dziale  Sprawdzone sposoby na wakacje dla dzieci - 2022

Czy warto przyjmować 4Flex zapobiegawczo?

Jak wykazano w czasie badań, preparat 4Flex warto także przyjmować zapobiegawczo. Podawano go sportowcom i odnotowano, że ci, którzy otrzymywali peptydy kolagenowe wzbogacone o aminokwasy BCAA byli mniej narażeni na kontuzje. Podawanie preparatów typu 4Flex obniżyło ryzyko urazów o 67%, u sportowców wytrzymałościowych o 52%, a u sportowców weekendowych o 54% w porównaniu do sportowców, u których nie zastosowano suplementacji składników odżywczych. Przyjmowanie preparatu jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia i sporadycznie powoduje działania niepożądane w postaci zagęszczenia krwi i obrzęków.

Przyjmowanie preparatu 4Flex przynosi ulgę osobom cierpiącym na zwyrodnieniową chorobę stawów. Dzięki suplementacji preparatem możemy zredukować ból i trzaskanie w kontuzjowanym kolanie, co z pewnością przyniesie ulgę.