Męczy cię ból – zobacz, co możesz wziąć

Ból łatwo może odebrać nam radość i chęć życia. Właściwie każdy ból sprawia, że chcemy się schować i po prostu przeczekać, unikając kontaktów z ludźmi. Niestety, nie zawsze jest to możliwe, więc sięgamy po leki przeciwbólowe i próbujemy walczyć z dolegliwością. Czy Polopiryna to dobry wybór? Jak sobie pomóc?

Dlaczego coś nas boli? Kiedy zażyć Polopirynę lub inny lek?

Ból to sygnał ostrzegawczy ze strony organizmu, który informuje nas o tym, że dzieje się z nim coś niedobrego. Jest to bardzo nieprzyjemne doznanie zmysłowe spowodowane urazem lub chorobą. Wiąże się z cierpieniem, dyskomfortem, a także nieprzyjemnymi odczuciami fizycznymi i psychicznymi. Silny ból może powodować wymioty i nudności oraz pogorszenie stanu psychicznego osoby cierpiącej oraz chęć wycofania się z życia społecznego. Jeśli dolegliwości bólowe utrzymują się długo, trzeba iść do lekarza. Kiedy wystąpi nagły i ostry ból wywołany stanem zapalnym, musimy sobie pomóc, zażywając lek przeciwbólowy, na przykład Polopirynę, która zawiera kwas acetylosalicylowy.

Co pomaga na ból? Polopiryna i inne leki przeciwbólowe

Kiedy zaboli nas głowa, próbujemy przeczekać, a po leki przeciwbólowe sięgamy dopiero wtedy, gdy ból jest bardzo silny. Nie jest to dobra metoda, gdyż lek nie zadziała natychmiast. Rozsądniej wziąć tabletkę od razu, gdy poczujemy ból. Szczególnie meczący jest ból głowy, który należy do najczęstszych dolegliwości bólowych dotykających człowieka. Zdarza się, że głowa boli tak często, że nie zwracamy na to uwagi. Po prostu bierzemy Polopirynę i szybko zapominamy o bólu. Tymczasem bóle głowy mogą mieć wiele przyczyn i nie można ich bagatelizować. Napięciowe bóle głowy mogą wywołać: stres, brak snu, zmęczenie czy zmiany hormonalne. W takim przypadku ból głowy jest niezbyt silny, tępy, często opasujący głowę jakby obręczą. Bóle głowy pojawiają się także przy przeziębieniu oraz zapaleniu zatok. Taki ból głowy mija sam lub po zażyciu standardowych leków przeciwbólowych: paracetamolu, ibuprofenu lub kwasu acetylosalicylowego (Polopiryna). Wiele osób narzeka na ból głowy, gdy zmienia się pogoda lub występują wahania ciśnienia atmosferycznego. Bóle głowy często są także pierwszą oznaką rozwijającego się nadciśnienia tętniczego krwi. Mogą być również skutkiem poważnej choroby układu nerwowego lub nowotworu. Nie wolno więc ich lekceważyć.

W tym dziale  Zdrowe produkty - Amarantus

Kiedy Polopiryna to za mało? Jakie są korzyści z wizyty u lekarza?

Gdy ból głowy występuje sporadycznie, jest lekki i szybko mija, po prostu weźmy Polopirynę i zapomnijmy o nim. W przypadku, gdy pojawia się zbyt często, zasięgnijmy porady lekarza. Pamiętajmy, że zbyt duża ilość samodzielnie przyjmowanych leków przeciwbólowych może nam szkodzić. Wszystkie leki mogą powodować działania niepożądane i nie każdy lek będzie odpowiedni dla danej osoby. Konsultacja z lekarzem jest wskazana, jeśli cierpimy na zaburzenia czynności wątroby, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca, astmę czy chorobą wrzodową. Wprawdzie Polopiryna pomaga, ale i tak warto iść do lekarza, gdy bóle występują często, czyli częściej niż dwa razy w tygodniu lub trudno nam nimi zapanować.

Ból utrudnia życie, więc pomóżmy sobie i zażyjmy Polopirynę. Jeśli ból jest wyjątkowo silny, nie mija lub pojawił się po urazie, koniecznie idźmy do lekarza.