Pieluchy, czy pieluchomajtki – co wybrać dla swojego dziecka?

Po narodzinach dziecka rodzice stają na wysokości zadania, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo w codziennym funkcjonowaniu. Dość często pojawia się pytanie, czy lepsze dla dzieci będą pieluchy czy pieluchomajtki. Poniżej przybliżamy tą kwestię.

Pieluchy czy pieluchomajtki?

Pewnie nieraz zastanawialiśmy się, co będzie dla naszego dziecka lepszym rozwiązaniem. Małe dzieci są skazane na pieluchy lub pieluchomajtki dopóki same nie zaczną korzystać z nocnika. Zdarza się, że okres ten może trwać nawet do 3 roku życia malucha. Co zatem rodzice powinni wybierać, aby zapewnić dzieciom maksymalny komfort? Pieluchy i pieluchomajtki różnią się głównie sposobem ich zakładania. Pieluchy należy zakładać na leżąco, natomiast do założenia pieluchomajtek, dziecko musi być w pozycji stojącej. Maluchom dedykowane są przede wszystkim pieluchy, natomiast drugi rodzaj jest głównie przeznaczony dla troszkę starszych dzieci, które uczą się chodzić i korzystać z nocnika. Wtedy bardzo szybko i wygodnie można ściągnąć pieluchomajtki. Mimo tego, że są one droższe od zwykłych pieluch, to nie uciskają i nie podrażniają skóry dziecka. Produkt ten nie ogranicza ruchów dziecka, co zdecydowanie ułatwi mu zabawę i poruszanie się. Dzięki dostosowaniu pieluchomajtek do płci, zwiększa się komfort ich noszenia oraz powoduje to, że mogą być one stosowane nawet u starszych dzieci. Jeśli chodzi o chłonność i trwałość w wykonaniu, to zależy to tak naprawdę od producenta i ceny produktu.

W tym dziale  Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Pampers pants

Pieluchomajtki pampers pants to nowość na rynku sprzedaży. Ich wygodne zakładanie i stosunkowo niska cena przekonały do siebie rzeszę klientów. Dzięki zastosowaniu mikroperełek pieluchomajtki zamykają wilgoć w środku i utrzymują suchą skórę dziecka aż do 12 godzin. Jeśli decydujemy się na zakup pieluchomajtek, to będą one dobrym wyborem. Pieluchomajtki posiadają elastyczną taśmę, która utrzymuje pieluszkę w miejscu i jednocześnie wspaniale przylega do ciała maluszka. Produkt zdecydowanie ułatwia rodzicom przewijanie dzięki możliwości zakładania go tak, jak zwykłych majtek. Przy zdejmowaniu wystarczy rozedrzeć boki pieluchy i po sprawie. Pampers pants to pieluchomajtki, które nie ograniczają ruchów dziecka. Pieluchy zostały wykonane z materiału miękkiego jak bawełna, aby w 100% zapewnić dziecku komfort. Produkt ten dostępny jest w każdym markecie, jak i w aptekach. Dzięki swojej niskiej cenie i skuteczności wywoła zadowolenie u rodziców.

W odpowiedzi na kwestię czy lepsze są pieluchomajtki czy pieluchy – odpowiadamy, że wszystko zależy tak naprawdę od nas samych. Pieluchomajtki są najzwyczajniej w świecie wygodniejsze i skuteczniejsze, ale równocześnie ich cena jest wyższa. Sprawdzą się one z pewnością u starszych dzieci, które stawiają pierwsze kroki w dużym świecie. Dlatego pomyślmy dobrze, zanim zakupimy pieluchy czy pieluchomajtki i starajmy się zapewnić komfort i wygodę dla naszych maluszków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *