Migrenowy ból głowy bywa trudny do zniesienia i łatwo może odebrać nam radość i chęć życia. Kiedy boli coraz bardziej i nie mamy siły, by wstać z łóżka, musimy zażyć lek przeciwbólowy, gdyż migrena nie przejdzie sama. Teraz możemy bez recepty kupić profesjonalny specyfik. Migea na pewno przyniesie ulgę.
Skąd się bierze migrena?
Wiele osób narzeka na ból głowy, gdy zmienia się pogoda lub występują wahania ciśnienia atmosferycznego. Każdego z nas czasami boli głowa, ale bierzmy tabletkę i jakoś sobie z tym radzimy.
U osób dotkniętych migreną jest on tak nieznośny, że nie pozwala normalnie funkcjonować i kompletnie dezorganizuje życie. Dominującym objawem choroby jest silny, napadowy ból, zwykle po jednej stronie głowy (bywa też obustronny lub naprzemienny). Bóle migrenowe trwają od kilku godzin do 3 dni. Najczęściej atakują parę razy w miesiącu, ale przerwa między nimi może wynieść nawet kilka lat. W takiej sytuacji koniecznie trzeba zażyć lek przeciwbólowy (np. Migea), który zlikwiduje ból. Warto zażyć go zanim zacznie boleć bardzo mocno. Niektóre osoby na kilka lub kilkanaście godzin przed atakiem migreny zauważają dyskretne sygnały zapowiadające kłopoty (np. pobudzenie lub apatia, ziewanie, uczucie zmęczenia, sztywność karku, pragnienie, apetyt na słodycze), a po nich zwykle następuje atak migreny – tak dzieje się w migrenie pospolitej.
Mechanizm powstawania bólu migrenowego jest złożony, a bierze w nim udział cały układ nerwowy i naczynia krwionośne. Pod wpływem czynnika wyzwalającego migrenę (zakończenia nerwowe stają się aktywne i wysyłają sygnał komórkom nerwowym, aby uwolniły specjalne związki chemiczne (neurotransmitery). U niektórych osób ataki migreny mogą być wyzwalane przez pewne czynniki, np. jedzenie, hałas lub zbyt krótki sen.
Jak walczyć z migreną? Migea i inne leki
Jeżeli migrena jest naszym problemem, obserwujmy siebie i unikajmy czynników, które mogą stać się przyczyną ataków migrenowych. Dbajmy o higienę życia i jakość snu, unikajmy stresu i przemęczenia. Przede wszystkim, odwiedźmy lekarza, który poleci odpowiedni dla nas lek przeciwbólowy. Lek łagodzący objawy migreny dobiera się indywidualnie. Gdy ataki są sporadyczne, specjalista przepisuje środki przeciwbólowe i daje wskazówki, jak postępować, by złagodzić atak. W cięższych przypadkach migreny stosuje się tryptany, które przerywają napad bólu, bo nie dopuszczają do rozszerzenia się naczyń krwionośnych, a zatem do narastania bólu. Lekarze często zapisują specyfik o nazwie Migea.
Preparat zawiera kwas tolfenamowy. Lek Migea należy przyjmować po wystąpieniu pierwszych objawów ostrego napadu migreny. Im wcześniej lek zostanie wzięty, tym większe prawdopodobieństwo jego skuteczności. Można go przyjmować niezależnie od zażywanych posiłków.
Migrena utrudnia nasze życie, więc zapobiegajmy jej atakom. Jeżeli nas dopadnie, to szybko sięgnijmy po skuteczny lek, jakim bez wątpienia jest Migea.