Sposoby na kreatywne zajęcia dla dzieci

Pistolet z klejem na gorąco to doskonałe urządzenie, z którego pomocą można skleić zarówno mnóstwo większych przedmiotów, jak i małych drobiazgów. Niegdyś sprzęt ten był wykorzystywany przede wszystkim przez monterów do podklejania instalacji telefonicznej lub elektrycznej, dziś jest powszechnie wykorzystywany nie tylko przez dorosłych, lecz także przez dzieci.

Klej na gorąco zastosowanie

Od pewnego czasu klej na gorąco jest coraz częściej wykorzystywany jako sprawdzone narzędzie do wykonywania wielu prac manualnych przez dzieci w szkole oraz w przedszkolu. Z jego pomocą można bardzo szybko i skutecznie połączyć dwa różne materiały. Z pomocą kleju na gorąco można bez problemu sklejać: drewno, karton, papier, szkło, metal, ceramikę, tkaniny orz wiele innych przedmiotów.

Klej na gorąco jest zawsze aplikowany z pomocą specjalnego pistoletu, wewnątrz którego znajduje się grzałka, która podgrzewa klejową laskę do temperatury około 200 C. Dzięki temu klej doskonale się topi i wycieka przez głowicę tego urządzenia. Aby otrzymać trwałe połączenie wybranych przedmiotów należy przyłożyć pistolet w pożądanym miejscu i zaaplikować przy pomocy spustu odpowiednią ilość płynnego kleju.

Bezpieczne korzystanie z kleju na gorąco

Decydując się na klejenie wybranych przedmiotów z pomocą pistoletu i laski kleju na gorąco trzeba zawsze zachować dużą ostrożność. Niemniej z licznych doświadczeń wynika, że dzieci po udzieleniu im stosownej instrukcji potrafią doskonale oraz w pełni bezpiecznie radzić sobie z obsługą tego urządzenia. Już nawet dzieci w wieku 8 czy 9 lat mogą korzystać z pistoletu do klejenia, ale oczywiście pod ścisłym nadzorem dorosłych osób.

W tym dziale  Podyplomówki – dlaczego warto się nimi zainteresować?

Dla młodszych dzieci polecane są na rynku nieduże pistolety, które to posiadają wkłady o średnicy 7-8 mm, które to są znacznie prostsze w obsłudze.

Klej na gorąco rozgrzewa się do wysokiej temperatury, zatem istnieje zawsze ryzyko poparzenia. Końcówka pistoletu mocno się rozgrzewa i trzeba uważać, żeby przypadkiem się jej nie dotknąć. Ponadto trzeba pamiętać o tym, aby nie dotknąć się bezpośrednio gorącego kleju, który to został nałożony na przedmiot, który zamierzamy skleić. Klej ten dość wolno stygnie i nawet 2-3 minuty po przyklejeniu może poparzyć dłonie.

Prace wykonywane z pomocą kleju na gorąco

Klej na gorąco to doskonałe tworzywo, które pozwala z łatwością łączyć z sobą przeróżne materiały. Nic zatem dziwnego, że jest on bardzo często wykorzystywany przez dzieci, podczas wykonywania poszczególnych prac manualnych.

Z jego pomocą można bez problemu wykonać piękną laurkę na Dzień Matki, na której to wianki kwiatowe będą wykonane z ozdobnych koralików, które zostaną przyklejone do papieru właśnie z pomocą kleju na gorąco.

Niezwykle oryginalnie prezentuje się także ćma w czarnej ramce, która ma skrzydła wykonane ze złotych cekinów.

Innym ciekawym pomysłem jest wykonanie na kartce papieru pięknych kwiatków z pestek dyni w łupinach. W tym celu wystarczy z tektury wyciąć kółeczko, następnie z pomocą kleju na gorąco przykleić w ciekawy sposób te nasiona.

W tym dziale  Herbaty ziołowe, które warto pić

Z pomocą kleju na gorąco można też wykonać drewniane ślimaczki. Do tego celu wystarczy kawałek patyka, drewniany krążek oraz patyczki, które to zostaną sklejone klejem na gorąco.

Pomysłów jest mnóstwo, zatem przy odrobinie wyobraźni można stworzyć niezwykle piękne ozdoby.

Dowiedz się więcej: https://www.buehnen.pl/obsluga/glosariusz/klej-do-pistoletu/50-branza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *