Jak dobrać odpowiedni fotelik samochodowy dla dziecka?

Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży jest niezwykle ważne. Zatem należy wybrać dobrej jakości fotelik samochodowy, który zapewni ochronę maluszka. Jak wybrać fotelik? Na co zwrócić uwagę?

Dobry fotelik samochodowy – czyli jaki?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych modeli fotelików samochodowych. Jedne kosztują znacznie mniej od drugich. Z czego wynika różnica w cenie? Przede wszystkim z jakości wykonania. Fotelik tańszy będzie wykonany ze słabszych gatunkowo materiałów, co wcale nie oznacza, że nie spełni on swojej funkcji. Na pewno należy wybrać taki model, który posiada certyfikaty spełniające rygorystyczne normy bezpieczeństwa. Warto też wziąć pod uwagę producenta. Znane i renomowane marki oferują dobre jakościowo produkty dla najmłodszych, które spełniają wymagania każdego rodzica.

Fotelik dobrany do wzrostu i wieku dziecka

Dostępne są różne rozmiary fotelików, które należy dopasować do wieku i wzrostu maluszka. Jest to niezwykle istotne, aby dziecko mogło być w pełni bezpieczne. Za mały fotelik nie będzie chronić dziecka w razie wypadku. W za dużym maluszek może się przesuwać podczas jazdy. Oczywiście bardzo ważną funkcję spełniają pasy bezpieczeństwa. Do wyboru są foteliki z trzypunktowym pasem samochodowym i pięciopunktowym. Wiele osób uważa, że to drugie rozwiązanie jest bezpieczniejsze. Jednak oba modele mają swoje zalety. Jeśli fotelik będzie dobrze dobrany do wzrostu i odpowiednio zamontowany w samochodzie, to z pewnością trzypunktowe pasy również spełnią swoje zadanie.

W tym dziale  Jak sobie radzić w przypadku oparzenia słonecznego

Foteliki z systemem ISOFIX

W niektórych pojazdach są zamontowane specjalne uchwyty ISOFIX, do których mocuje się fotelik z takim systemem. Uważane są one za najbezpieczniejsze dla dzieci. Czy na pewno jest to prawda? Z jednej strony fotelik jest montowany do karoserii auta, a więc jest lepiej przypięty. Jednak jeśli fotelik będzie niedokładnie dopasowany do dziecka i pojazdu, to nawet system ISOFIX nie zapewni odpowiedniego bezpieczeństwa. Podstawą ochrony dziecka jest dobrze dobrany fotelik do jego potrzeb i odpowiednie jego zamontowanie.

Foteliki montowane tyłem

Jeśli dochodzi do wypadków, to są to najczęściej zdarzenia czołowe. Z tego względu zaleca się montowanie fotelika tyłem, aby dziecko było bardziej chronione. Taka pozycja sprawia, że jeśli zdarzy się wypadek, to na dziecko będą działały mniejsze siły obciążające jego główkę czy kręgosłup. Oczywiście po raz kolejny należy wspomnieć, że bezpieczeństwo dziecka jest zależne od dobrej jakości fotelika i odpowiedniego montażu.

Wysokiej jakości foteliki w atrakcyjnych cenach

Kupno fotelika może być wyzwaniem, choć wcale nie musi. Wystarczy skorzystać z oferty sklepu, który oferuje nie tylko duży wybór wysokiej jakości fotelików, ale także służy pomocą podczas zakupów. Warto wejść na stronę https://www.recaro-kids.pl/ i sprawdzić, jakie są dostępne modele fotelików i ile kosztują. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie i swojej pociechy.

W tym dziale  Foteliki z nosidełkiem od marki Recaro - przegląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *