Najnowsze metody oczyszczania twarzy

Nasza twarz często wygląda niezbyt atrakcyjnie, ponieważ gromadzą się w niej zanieczyszczenia z powietrza, resztki makijażu, łój i wiele innych substancji, które bynajmniej nie wpływają na nią dobroczynnie. Aby poprawić jej wygląd i nadać nieco świeżości, konieczne jest zastosowanie gruntownego oczyszczania. Dziś może być ono niezwykle skuteczne ze względu na opracowanie nowych metod.

Peeling

Czym jest peeling kawitacyjny?

Coraz częściej stosowanym w gabinetach kosmetycznych zabiegiem oczyszczającym jest peeling kawitacyjny. Jego wykonanie pomaga usunąć ze skóry nadmiar sebum (łoju), a także umożliwia pozbycie się złuszczonego naskórka. W przypadku tej metody wykorzystuje się ultradźwięki. Peeling kawitacyjny można często powtarzać, dzięki czemu jego skuteczność będzie zdecydowanie większa. Kiedy skóra przywyknie, można robić to nawet dwa razy w tygodniu.

Nie taka mikrodermabrazja straszna!

Nazwa „mikrodermabrazja” nie brzmi zachęcająco, jednak efekty stosowania tej metody oczyszczania mogą być i często zresztą bywają wprost zdumiewające. Dzięki podobnemu zabiegowi zmniejsza się widoczność porów w skórze. Ponadto sprawia się, że jest ona zdecydowanie mniej podatna na przetłuszczanie się. Mikordermabrazja zmniejsza również widoczność blizn i przebarwień pozostających po trądziku. Krótko mówiąc, skóra wygląda znacznie zdrowiej i po prostu lepiej. Podczas tego zabiegu naskórek usuwany jest mechanicznie, przy użyciu rurki z podciśnieniem. Owa rurka zakończona jest pierścieniem z opiłkami diamentu. Zabiegi tego rodzaju w dzisiejszych czasach znacznie zyskują na popularności i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu są to czasy, kiedy osoby niekoniecznie atrakcyjne mogą w istotny sposób naprawić to, co nie udało się naturze.

W tym dziale  Jakie kremy do twarzy stosować zimą?

Masaż twarzy

Co kryje się pod nazwą „kwasy AHA”?

W przypadku omawiania zagadnienia oczyszczania skóry coraz częściej pojawia się nazwa „kwasy AHA”. Trzeba przyznać, że brzmi ona dość enigmatycznie. Czym właściwie owe kwasy są? Pod tym zbiorczym i tajemniczym pojęciem kryją się najczęściej dwa kwasy: migdałowy i glikolowy. Oczyszczanie przy zastosowaniu kwasów daje rezultaty bardzo podobne do tych, które uzyskuje się po przeprowadzeniu mikrodermabrazji. Różnica polega przede wszystkim na tym, że AHA wykazują zdecydowanie silniejsze działanie bakteriobójcze.

Sposoby stare, ale jare

Pojęcia: „stary” albo „nowy” bywają niezwykle względne, dlatego warto powiedzieć w tym miejscu kilka słów również o oczyszczaniu manualnym, które w ofercie gabinetów kosmetycznych funkcjonuje od dobrych kilku lat. Zabieg ten polega na ręcznym usuwaniu zaskórników i innych wykwitów. Może być stosowany jako działanie wspomagające leczenie trądziku, nie powinien jednakże owego leczenia zastępować, ponieważ w podobnych przypadkach efekty mogą być opłakane. Po tego rodzaju zabiegu, jeśli nie są stosowane inne środki zapobiegawcze i lecznicze, na twarzy może pojawić się prawdziwy wysyp wszelkiego rodzaju paskudnych zanieczyszczeń. Powtarzanie manualnego oczyszczania w podobnych okolicznościach po prostu mija się z celem.

Krem do twarzy