Gdzie odbywają się kolonie w 2020 roku? Oto najciekawsze kierunki

Czas leci tak szybko, że za chwilę zorientujemy się, że już jest wiosna i najwyższy czas pomyśleć o tym, co będziemy robić w wakacje. Warto zapytać dziecko o to, co chciałoby robić podczas wolnych od nauki miesięcy. Może się bowiem okazać, że jest już gotowe na samodzielny wyjazd, a kolonie 2020 to idealna propozycja. Jak znaleźć dobry obóz? Gdzie można wysłać dziecko?

Jak wybrać kolonie 2020 dla dziecka?

Przez wybraniem wakacyjnego wypoczynku dla dziecka, zapytajmy je, gdzie chciałoby jechać. Przede wszystkim jednak musimy być pewni, że jest na to gotowe. Jak to rozpoznać? Dobrym znakiem jest postawa dziecko, które samo dopytuje o tego typu wyjazdy i podsuwa różne pomysły. Oznacza to, że nie ma większych przeszkód, aby poszukać odpowiednich wakacji. Wyjeżdżając na kolonię 2020 (zobacz: https://quatromondis.pl/) dziecko nabywa pewności siebie w innym środowisku, a także uczy się panować nad tęsknotą za rodziną w takim stopniu, by móc przebywać na obozie. Nie należy się bać, że pociecha zostanie wrzucona na głęboką wodę i zostawiona sama sobie, gdyż doświadczeni pracownicy zawsze służą pomocą. Oferta jest tak szeroka, że na pewno coś znajdziemy, ale warto też zapytać, czy dziecko nie ma ochoty wybrać się kolonie tematyczne – taka informacja ułatwi nam poszukiwania. Dzieci, które lubią sport, mogą wyjechać na obozy sportowe, gdzie większość czasu przeznaczona jest na aktywność fizyczną. Bardzo ciekawe są kolonie 2020 przygodowe, będące połączeniem zajęć związanych z nauką i doświadczeniami z aktywnym wypoczynkiem. Często odbywają się one w pięknych okolicznościach przyrody, co jest dodatkowym atutem.

W tym dziale  Foteliki z nosidełkiem od marki Recaro - przegląd

Gdzie można pojechać na kolonie 2020?

Kolonie 2020 organizuje się w Borach Tucholskich, gdzie dzieci z bliska obserwują opiekę nad zwierzętami i dużo czasu spędzają w okolicznych lasach. Popularnym kierunkiem wakacyjnym są również Mazury. Ten zachwycający urodą region jest idealny na odpoczynek nad jeziorami, gdzie dzieci mogą się nauczyć żeglować pod okiem doświadczonych instruktorów. Dla starszej młodzieży przeznaczone są obozy połączone z rejsami żeglarskimi na Mazurach lub obozy wędrowne w górach. Kolonie 2020 organizowane są zazwyczaj tam, gdzie jest dostęp do ładnego i czystego akwenu wodnego oraz las czy park, w którym można spacerować. Ważna jest także bliskość większego miasta, w którym można spędzić czas, gdy pogoda będzie brzydka.

Kolonie 2020 – wyjazd w Polsce czy zagraniczny?

Oferta wyjazdów obejmuje także obozy, które odbywają się poza granicami Polski. Czy wysłanie tam dziecka to dobry pomysł? Dominuje przekonanie, że krajowe wyjazdy są przede wszystkim dla młodszych dzieci, a zagraniczne dla starszych. Wyjazd do innego kraju wymaga bowiem dużej dozy samodzielności, zwłaszcza jeśli to obóz językowy z zakwaterowaniem u rodziny goszczącej. Za zagranicznym wyjazdem przemawia jednak to, że dziecko będzie miało możliwość zetknięcia się z obcą kulturą, a także pozna różne od polskich krajobrazy.

Wyjazd na kolonie 2020 to dla dziecka szansa na odpoczynek i relaks bez towarzystwa rodziców. Jeśli dziecko jest małe i to będzie jego pierwszy wyjazd, lepiej, by było to stosunkowo blisko domu, by móc odwiedzić malucha, gdy zajdzie taka potrzeba.

W tym dziale  Co to są kolonie tematyczne? Odpowiadamy na Twoje pytania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *