5 cech dobrego opiekuna podczas wakacyjnych wyjazdów Twojego dziecka

Jeśli wpadł nam do głowy pomysł pod hasłem kolonie 2019, zanim wyślemy dziecko na jeden z obozów, musimy sprawdzić wiele rzeczy. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, jakie będą warunki pobytu i jakie zajęcia zaplanowano dla dzieci. Ważne jest także, jacy wychowawcy będą opiekować się dziećmi. Jakie cechy powinien mieć dobry opiekun?

Kolonie 2019. Kto nadaje się na wychowawcę kolonijnego?

Na obozie czy koloniach 2019 odpowiednia kadra to pierwszy punkt na liście najważniejszych cech dobrego wyjazdu wakacyjnego. Życzliwi, serdeczni, uważni, weseli, doświadczeni w rozwiązywaniu różnych dziecięcych problemów opiekunowie i instruktorzy mają duży wpływ na to, czy dziecko wróci z obozu zadowolone – twierdzą opiekunowie Quatromondis. Dobry instruktor potrafi zachęcić dziecko do działania czy zaangażować w coś, czego dotychczas nawet nie chciało tknąć.

Jakie cechy musi posiadać wychowawca na koloniach 2019 czy obozie?

Wychowawca kolonijny musi przed wszystkim być cierpliwy, gdyż dzieci nie zawsze są miłe i grzeczne i potrafią zadawać naprawdę dużo pytań. Trudno sobie wyobrazić, by opiekun nie był zdyscyplinowany i dobrze zorganizowany. W ciągu dnia bowiem często nie ma czasu, aby usiąść i chwilę odsapnąć. Bez względu na zmęczenie musi być sprawiedliwy , by bezstronnie rozsądzić spory między wychowankami. Konieczna jest także uczciwość (wychowawca często odpowiada ze finanse i rzeczy mu powierzone przez wychowanków) oraz duże poczucie humoru, gdyż dzieci po prostu lubią wesołych ludzi. Na koloniach 2019 podopiecznymi może się opiekować tylko człowiek odpowiedzialny, który zdaje sobie sprawę z tego, że odpowiada za zdrowie i życie kilkunastu podopiecznych. Musi mieć świadomość, że mimo iż dzieci dobrze się bawią to jeżeli podczas zabawy istnieje jakiekolwiek niebezpieczeństwo dla uczestników to zabawę przerywamy. Niezbędna jest także spora tolerancja – absolutnie nie wolno dyskryminować dziecka tylko dlatego, że robi coś wolno czy ma inne upodobania.

W tym dziale  Szczoteczki rotacyjne dla dzieci - polecane modele

Jaki jeszcze powinien być wychowawca na koloniach 2019?

W czasie swojej pracy wychowawca powinien się kierować należy względami moralnymi i etycznymi, a taką postawę musi przekazywać tez dzieciom. Takie postępowanie ma zastosowanie zarówno w mniej skomplikowanych sytuacjach (np. sprzedawca za dużo wydał, trzeba polecić dziecku, by zwróciło pieniądze), jak i podczas rozmów o rasizmie czy antysemityzmie. Co bardzo ważne wychowawca na koloniach 2019 musi być również dyskretny. Dzieci miewają czasami poważne problemy, a do obowiązków wychowawcy należy by nikt inny się o nich nie dowiedział, by nie zepsuć dziecku wypoczynku. Najważniejsze jest jednak to, by po prostu bardzo lubił dzieci i chciał spędzać z nimi czas.

Wychowawca kolonijny to osoba, która musi chcieć przebywać z dziećmi i umieć się z nimi dogadać. Kolonie 2019 będą dla dziecka udane, jeśli wybierzmy obóz, na którym będzie profesjonalna kadra opiekuńcza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *