Ciekawy prezent dla ucznia

Pen, Writing, Letter.

Pismo ręczne jest wprawdzie coraz bardziej wypierane przez klawiaturę komputerową, ale wieczna pióra nadal pozostają jednym z najpopularniejszych prezentów dla uczniów. Jak się okazuje są doskonałym upominkiem nie tylko dla miłośników kaligrafii.

 

Dlaczego pióra wieczne są dobrym pomysłem na prezent?

 

Wieczne pióra to symbol elegancji i luksusu. Dużą popularnością cieszą się one zwłaszcza w świecie polityki i biznesu, gdzie modele powlekane złotem i diamentami podkreślają status właściciela. Pióra niektórych marek osiągają cenę nawet kilku tysięcy złotych. Stanowią również doskonały pomysł na prezent dla ucznia. Nawiązują bowiem do kultury pisania. Tak naprawdę nie ma lepszego sposobu na zorganizowanie swojego czasu wolnego niż stworzenie odręcznej notatki piórem na zwykłej kartce papieru.

 

Wieczne pióro jako prezent dla ucznia?

 

Na całym świecie odręczne pFountain pen inside boxisanie wypierane jest powoli przez media elektroniczne – tablety, komputery itd. W niektórych krajach np. w Stanach Zjednoczonych zniesiono już obowiązek ręcznego pisania w szkole. To od nauczycieli uzależnione jest to, czy będą swoich uczniów uczyć zasad kaligrafii czy raczej szybkiego pisania na komputerze. Coraz powszechniejszy dostęp do komputera sprawia, że wiele dzieci wcześniej uczy się pisania na klawiaturze niż ręcznego. Powoduje to, że zanika u nich zdolność trzymania pióra lub długopisu oraz prawidłowego ich chwytania. Tymczasem przeprowadzone badania wskazują, że kaligrafowanie rozwija u najmłodszych umiejętność samodzielnego formułowania myśli i logicznych wypowiedzi, a także znacząco poprawia koncentrację i uczy kreatywności.

W tym dziale  Jak pielęgnować i utrzymać fotelik samochodowy w dobrym stanie?

 

Dzieci szybko się męczą podczas pisania, ale wiele piór wiecznych posiada specjalne wgłębienia, które sprawiają, że czynność ta staje się wygodniejsza i mniej męcząca. Już uczniowie najmłodszych klas powinni uczyć się, że pisanie może być przyjemnością. Doskonałym pomysłem jest więc pióro, dobrane specjalnie do potrzeb dziecka.

 

Jakie pióro wybrać dla ucznia?

 

W chwili obecnej już w zasadzie każdy producent ma w swojej ofercie pióra przeznaczone także dla młodszych użytkowników. Są one zazwyczaj tak wyprofilowane, aby pasowały do dziecięcej dłoni. Przeznaczone są zarówno dla dzieci prawo, jak i leworęcznych. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów – uchwyt, stalówkę, wagę pióra oraz jego kolorystykę, wzór.

 

Dobrze wyprofilowany uchwyt wymusza na maluchu prawidłowe trzymanie pióra. Ponadto koryguje także wysokość chwytu, a napięcie mięśni w ręce jest mniejsze, co sprzyja ładniejszemu pisaniu. Dziecko się nie męczy, a więc nie zniechęca do pisania. Stalówka z kolei powinna być elastyczna i stabilna zarazem. Najlepszym rozwiązaniem są te zakończone kuleczką irydową, która jest odporna nawet na mocny nacisk. Poza tym warto pamiętać, że pióra przeznaczone dla uczniów  muszą być lekkie oraz dla nich atrakcyjne. Na rynku wybór w tym zakresie jest bardzo szeroki. Wiele modeli posiada np. grafiki rodem z bajek, można więc bez większego problemu znaleźć wymarzone pióro dla każdego ucznia.

W tym dziale  Od kiedy nocnik dla dziecka?