Świeży sok wyciśnięty z marchwi – Dlaczego warto go pić

Sok z marchewki

Jeżeli chcemy zadbać o zdrowie w naturalny sposób, powinniśmy włączyć do naszego jadłospisu sok z marchwi. To bogate źródło witamin i mikroelementów, które zapewniają nie tylko poprawę stanu zdrowia, ale także kondycji skóry.

Dostępne na rynku domowe wyciskarki do soków sprawiają, że obecnie przygotowanie odżywczego soku z marchwi staje się zdecydowanie prostsze. Nowoczesne urządzenia działające na wolnych obrotach znakomicie oddzielają miąższ od soku, dzięki czemu do marchewkowego koktajlu przenikają tylko najbardziej wartościowe składniki odżywcze. Przekonajmy się zatem jakie właściwości posiada 100 procentowy sok z marchwi, który możemy przygotować korzystać z wyciskarki do soków.

Jak sok  marchwi wpływa na narząd wzroku?

Sok z marchwi większości z nas kojarzy się z sokolim wzrokiem – już nasze mamy powtarzały, żeby jeść duże ilości tego pomarańczowego warzywa. Obecnie kiedy w prawie każdym domu stoi wyciskarka do soków, przygotowanie pysznego koktajlu wzmacniającego narząd wzroku jest zdecydowanie łatwiejsze. Badania rzeczywiście udowadniają, że naturalny i świeżo wyciśnięty sok z marchwi wpływa na usprawnienie procesu widzenia, a wszystko za sprawą obecnej w soki z marchwi witaminy A – w postaci beta-karotenu. Naukowcy przekonują, że brak tego pierwiastka w ludzkim organizmie bardzo upośledza wzrok. Warto wiec wypijać szklankę soku z marchwi dziennie, a zniwelujemy prawdopodobieństwo zapadnięcia na zaćmę oraz na choroby związane z uszkodzeniem plamki żółtej.

W tym dziale  Dieta korzystna dla oczu – co jeść

Wyciskarka do soków i marchew – recepta na piękną skórę

Powszechnie wiadomo również, że świeżo wyciśnięty sok z marchwi znakomicie wpływa na skórę, przedłużając jej młodość. Zawiera bowiem dużo witaminy E, która jest znana z antyoksydacyjnych właściwości – zapobiega starzeniu się komórek skóry. W soku z marchwi znajduje się również kolejny skuteczny przeciwutleniacz – wspomniany już beta karoten, który również niweluje skutki działania wolnych rodników uszkadzających komórki. Widzimy więc, że wyciskarka do soków w połączeniu z kilogramem marchwi może zdziałać cuda – stworzyć koktajl młodości. Warto również wspomnieć o innym działaniu soku z marchwi – nadawaniu cerze zdrowego i naturalnego kolorytu. Zamiast wygrzewać się na plaży czy korzystać ze sztucznych lamp opalających i ryzykować pojawieniem się groźnego nowotworu skóry – czerniaka – warto zaopatrzyć się w domową wyciskarkę do soków i postawić na zdrową opaleniznę.

Jak sok z marchwi i wyciskarka do soków wspomagają odchudzanie?

Na tym jednak nie koniec – naturalny sok z marchwi to także wspaniały koktajl wspomagający odchudzanie. Pamiętajmy, że sukces odchudzania zależy od 2 czynników – diety i aktywności fizycznej, z czego aż 70 procent to zdrowe odżywianie. Wyciskarka do soków to zatem świetna inwestycja – zamiast jeść kolejną słodką przekąskę, lepiej przygotować sobie szklankę soku z marchwi – porcja ma jedynie 80 kalorii. Warto też zauważyć, że warzywo to jest cennym źródłem błonnika, który jest niezastąpiony jeśli chodzi o oczyszczanie organizmu i chudnięcie.

W tym dziale  Czym zajmuje się rehabilitacja sportowa?

Sok z marchwi a cholesterol?

Sok z marchewki

Badania naukowe wykazały, że naturalny sok z marchwi wpływa również na redukcję poziomu cholesterolu LDL, który w znacznej mierze przyczynia się do zachorowania na miażdżycę, nadciśnienie tętnicze, a także zwiększa ryzyko wystąpienia udaru. Domowa wyciskarka do soków pomoże nam stworzyć odżywczy koktajl, który obniży ciśnienie.

Jak sok z marchwi wspiera układ immunologiczny?

Nie tylko cytryny i obecna w nich witamina C wzmacniają odporność i wspierają pracę układu immunologicznego – podobne działanie ma bowiem także naturalny sok z marchwi. Udowodniono, że witaminy zawarte w marchwi skutecznie pomagają walczyć z infekcjami wirusowymi oraz ogólnie wzmacniają organizm. Jeśli zatem nasza domowa wyciskarka do soków nadal stoi nieużywana – pora to zmienić! Sok z marchwi warto pić szczególnie wczesną jesienią.

Zdrowa wątroba i mocne włosy – wyciskarka do soków i marchew

Jeżeli posiadamy w domu wyciskarkę do soków, ale nadal nie przekonaliśmy się do soku z marchwi – warto poznać kolejne właściwości tego odżywczego napoju. Dzięki zawartości witamin – A, E, PP, K oraz flawonoidów znakomicie wpływa na kondycję włosów. Regularnie wypijany sok z marchwi to gwarancja mocnych i lśniących włosów oraz twardych paznokci. Dodatkowo świeżo wyciśnięty sok z marchwi gwarantuje prawidłową pracę wątroby.